Biurowy dress code i wysokie temperatury

jak ubrac sie do w czasie upalow

Formalny strój podczas wysokich temperatur potrafi być małokomfortowy. Letnia pogoda składnia do lekkich, zwiewnych sukienek i wygodnych, odkrytych butów. Zasady dress code w pracy biurowej uniemożliwia często wykorzystanie letniej garderoby.  Co więc warto wziąć pod uwagę planując swój strój do pracy na letnie i upalne dni podpowiada Anna Lund, właścicielka marki modowej.  

Sztuczności powiedz nie

Najgorszy przeciwnik upałów – sztuczny materiał. Podczas wysokich temperatur nasze ciało wytwarza bardzo dużą ilość ciepła. Organizm próbując uregulować swoją temperaturę ciała i nie doprowadzić do przegrzania poci się. Jest to zupełnie normalne zjawisko towarzyszące wysokim temperaturom.
– W tej sytuacji możemy pomóc wybierając naturalne tkaniny takie jak bawełna, wiskoza, czy jedwab, które pozwolą jej oddychać i pozbyć się nadmiernego ciepła. Sztuczne materiały działają jak izolator, który powoduje, że nasz organizm wytwarza go jeszcze więcej, w efekcie czego bardziej się pocimy. Mała domieszka materiału sztucznego nie będzie przeszkodą, dzięki niej ubrania nie gniotą się w tak dużym stopniu i są bardziej komfortowe dla noszącej je osoby – radzi Anna Lund, założycielka marki Anna Lund.

Modnie i wygodnie

Bardzo ważne są odpowiednie kroje ubrań, gdyż to one mają największy wpływ na wygodę. W lato do biura świetnie sprawdzą się długie, ale przewiewne sukienki, lejące koszule, oraz proste i luźne, lecz nadal eleganckie spodnie. Jeżeli chcecie postawić na coś bardziej odważnego, świetnie sprawdzą się sukienki ¾. Pamiętajcie, że efekt wizualny i  komfort mogą iść w parze. Wygodnie może nam być nie tylko w spodniach dresowych.

Kolorowa zabawa kontrolowana

Lato kojarzy nam się z kolorami, najbardziej z tymi wyrazistymi, neonowymi. Nie zawsze nadają się one do biura, ale odpowiednio je zestawiając, na przykład koszulę w odważnym, różowym kolorze z czarnymi, eleganckimi spodniami oraz odpowiednimi butami i dodatkami, możemy taką stylizację obronić.

–  Jeżeli nie czujecie się komfortowo w takich odcieniach możecie postawić na jednolite, neutralne barwy, które zawsze będą bezpiecznym rozwiązaniem. Raczej unikajmy koloru czarnego, gdyż bardziej niż inne kolory przyciąga on promienie słoneczne – dodaje Anna Lund.

Radzenie sobie z wysokimi temperaturami nie  jest łatwym zadaniem szczególnie,  gdy musimy stosować się do biurowego dress codu. Stosowanie powyższych zasad może być pomocne w przetrwaniu upału, których prawdopodobnie będziemy mogli spodziewać się coraz więcej.

Hej wszystkim, jestem Joanna Wójtas i z radością muszę wam przyznać, że będę prowadzić tę stronkę. Zaprezentuję wam najlepsze metody rozrywki w XXI wieku oraz inne zabawy integracyjne. Mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić. Miłego czytania!