Proteza stała czy ruchoma. Na jaką warto się zdecydować?

stomatologia

Posiadanie protezy zębowej sprawia, że dłużej możemy cieszyć się uśmiechem, jak również zapobiegać nieprawidłowej pracy żuchwy, całej szczęki. Nie bez znaczenia jest także to, że bez żadnego problemu będziemy sobie radzić z rozdrabnianiem nawet bardziej twardego pokarmu. Do wyboru mamy dwa typy protez: ruchome oraz stałe. O tym, która z naszego punktu widzenia jest najlepsza, zdecyduje oczywiście protetyk.

Zarówno naturalna utrata zębów, jak również taka, która jest spowodowana między innymi wadami genetycznymi, chorobami lub uszkodzeniami mechanicznymi, zdecydowanie nie należy do przyjemności. Borykanie się z całościowym, jak również częściowym brakiem uzębienia jest bardzo trudne i może powodować wiele problemów, zarówno fizycznych, jak również psychicznych, natury estetycznej.

Rozwiązaniem są oczywiście uzupełnienia protetyczne, które możemy dopasować bezpośrednio do naszych potrzeb. Z pomocy doświadczonego stomatologa, a także protetyka, skorzystamy w przychodni stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Czym są uzupełnienia protetyczne?

Uzupełnienia protetyczne to produkty, których zadaniem jest częściowa lub całościowa odbudowa pierwotnych właściwości, które powinna posiadać jama ustna. Do wyboru mamy wiele uzupełnień protetycznych, które dobierane są do pacjenta według jego potrzeb. Do bardzo popularnych należą protezy zębowe.

Proteza zębowa ruchoma czy stała?

Mamy możliwość skorzystania z protezy stałej, jak również protezy ruchomej. Obie są bardzo wygodne, trwałe, estetyczne i praktyczne. Protezy ruchome, jak sama nazwa wskazuje, mają możliwość wyjmowania. Jest to plusem dla osób, które z różnych przyczyn, również medycznych, nie mogą mieć protezy stałej, lub mogły mimo niewątpliwych zalet tego uzupełnienia, odczuwać dyskomfort. Protezę ruchomą można wyjąć np. w trakcie snu.

Zobacz także: https://e-gentleman.pl/proteza-zebowa-jaka-wybrac-i-jaka-bedzie-dla-nas-najlepsza/

Jakie są zalety protez zębowych?

Najważniejszą zaletą jest przede wszystkim to, że będziemy znów mogli się cieszyć pięknym uśmiechem, jak również posiadać pełne uzębienie. Z jednej strony zapewnimy więc sobie możliwość normalnego funkcjonowania, spożywania pokarmów, które do tej pory nie były dla nas (głównie ze względu na swoją twardość), z drugiej zaś dzięki protezie zębowej, unikniemy bardzo dużych problemów związanych z niepotrzebnym napięciem mięśniowym, jak również nieprawidłową pracą żuchwy.

Protezy zębowe również sprawią, że będzie zachowana estetyka uśmiechu, pozbędziemy się również kompleksów.

Hej wszystkim, jestem Joanna Wójtas i z radością muszę wam przyznać, że będę prowadzić tę stronkę. Zaprezentuję wam najlepsze metody rozrywki w XXI wieku oraz inne zabawy integracyjne. Mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić. Miłego czytania!