Co dają pacjentowi implanty stomatologiczne?

implanty

Każdy z nas pragnie cieszyć się szerokim uśmiechem. Aby tak się stało, warto stosować się do zasad profilaktyki w stomatologicznej, regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, jak również unikać chociażby próchnicy. W przypadku braków w uzębieniu bardzo dobrym rozwiązaniem są implanty zębowe, dzięki którym szybko możemy odzyskać pewność siebie. Implanty zębowe wpływają również na zwiększenie atrakcyjności, jak również pozbycie się kompleksów.

Piękny i zadbany uśmiech pozytywnie wpłynie na nasz wygląd, dobrą kondycję psychiczną, jak również umożliwi to, aby łatwiej komunikować się z innymi osobami. Niestety bardzo dużo osób ma problemy chociażby w brakami w uzębieniu. Warto pamiętać, że brak nawet jednego lub kilku zębów może negatywnie wpłynąć nie tylko na estetykę uśmiechu, ale na funkcjonowanie całej twarzy. Gdy nie mamy zębów, nadwyrężamy mięśnie żuchwy, doprowadzamy do ścierania się pozostałych zębów, będziemy mieli również problemy z mówieniem, gryzieniem, chwytaniem i rozdrabnianiem pokarmu. Rozwiązaniem są oczywiście uzupełnienia protetyczne, wśród których cieszą się dużą popularnością implanty.

Co to są implanty stomatologiczne i jakie są ich największe zalety?

Implanty stomatologiczne to nic innego, jak “sztuczne” zęby, które są wszczepiane w miejsca, w których nie mamy naturalnego uzębienia. Wszczepienia dokonuje stomatolog, w trakcie wizyty w gabinecie. Implanty stomatologiczne składają się z trzech elementów: śruby – korzenia, elementu łączącego, a także korony pełnoceramicznej. Implanty wyglądają naturalnie, są dopasowane pod względem kolorystyki i kształtu, jak również odporne na uszkodzenia, upływ czasu. Pozwalają na normalne funkcjonowanie żuchwy, rozdrabnianie pokarmu i jego chwytanie, przetrzymywanie. Pomoc we wszczepieniu implantów otrzymamy w firmie https://stomatologiajarzebiny.pl/.

Implanty stomatologiczne. Jakie przynoszą korzyści pacjentowi?

Wszczepienie odpowiednio zaprojektowanych i wykonanych implantów stomatologicznych ma wiele zalet, które pacjent odczuje praktycznie od razu. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • zwiększenie atrakcyjności,
  • zwiększenie pewności siebie,
  • możliwość swobodnego, nieskrępowanego uśmiechu,
  • łatwość komunikacji,
  • łatwość utrzymania higieny,
  • swobodę jedzenia wszystkiego, na co mamy chęć.

Implanty są wykonane z wytrzymałych materiałów, co sprawia, że są bardzo trwałe. Odpowiednio utrzymane implanty mogą służyć pacjentom przez wiele lat, a nawet przez całe życie.

Hej wszystkim, jestem Joanna Wójtas i z radością muszę wam przyznać, że będę prowadzić tę stronkę. Zaprezentuję wam najlepsze metody rozrywki w XXI wieku oraz inne zabawy integracyjne. Mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić. Miłego czytania!