Depilacja laserowa skóry – co wpływa na jej skuteczność?

skutecznosc depilacji laserowej skory

Depilacja laserowa to popularny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje skoncentrowane wiązki światła do usuwania niechcianego owłosienia. Chociaż zabiegi te cechują się wysoką skutecznością, kilka czynników może mieć wpływ na efekt depilacji laserowej. O czym warto pamiętać?

Kolor skóry i włosów

Depilacja laserowa działa najlepiej, gdy występuje znaczny kontrast pomiędzy kolorem włosów a kolorem otaczającej skóry. Im większy kontrast, tym skuteczniej laser może celować w pigment w mieszkach włosowych, nie wpływając na otaczającą skórę.

Kolor i grubość włosów

Ciemne, grube włosy zwykle lepiej reagują na leczenie laserem niż jasne, cienkie włosy. Laser celuje w melaninę, która stanowi pigment w mieszkach włosowych, a ciemniejsze włosy zawierają więcej melaniny. Depilacja laserowa jest na ogół mniej skuteczna u osób o jasnych włosach, ponieważ laser ma mniej melaniny. Warto jednak wskazać, że obecnie dostępna jest nowoczesna depilacja laserowa Gdynia – https://laserline.pl/depilacja/ pozwalająca także na zredukowanie owłosienia u osób z jasnymi włoskami.

Typ skóry

Osoby o jaśniejszych odcieniach skóry i ciemniejszych włosach na ogół lepiej reagują na depilację laserową. Ciemniejsze odcienie skóry mogą wymagać specjalnych laserów zaprojektowanych w celu zminimalizowania ryzyka przebarwień.

Typ lasera i długość fali

Różne typy laserów są przeznaczone do konkretnych typów skóry i włosów. Powszechnie stosowane są lasery aleksandrytowe, diodowe i Nd:YAG. Wybór lasera i jego długości fali zależy od takich czynników, jak kolor skóry, kolor włosów i obszar poddawany zabiegowi. Przed skorzystaniem z zabiegu warto sprawdzić, jaki laser używany jest w danym gabinecie.

Obszar leczenia

Niektóre obszary ciała mogą być bardziej wrażliwe niż inne. Na przykład twarz i okolice bikini mogą być bardziej wrażliwe, dlatego też w tym przypadku depilacja może być efektywniejsza niż na przykład usuwanie laserowe włosków na nogach.

Cykl wzrostu włosów

Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza w fazie aktywnego wzrostu (anagenu) włosków. Ponieważ nie wszystkie włosy znajdują się jednocześnie w tej fazie, zwykle wymaganych jest kilka sesji, aby ukierunkować włosy na różne etapy wzrostu.

Liczba sesji

Depilacja laserowa zazwyczaj skutkuje redukcją włosów, a nie ich całkowitym usunięciem. Aby uzyskać efekt włosów na różnych etapach wzrostu, konieczne jest wykonanie kilku sesji, a w celu utrzymania rezultatów mogą być konieczne sesje pielęgnacyjne.

Prawidłowe przygotowanie i pielęgnacja po zabiegu

Unikanie ekspozycji na słońce przed i po zabiegu ma kluczowe znaczenie w przypadku depilacji laserowej. Ekspozycja na słońce może zwiększyć wrażliwość skóry i zwiększyć ryzyko powikłań. Zalecane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Przed zabiegiem należy też ogolić włosy w obszarze zabiegowym, aby laser mógł skuteczniej dotrzeć do mieszka włosowego.

Hej wszystkim, jestem Joanna Wójtas i z radością muszę wam przyznać, że będę prowadzić tę stronkę. Zaprezentuję wam najlepsze metody rozrywki w XXI wieku oraz inne zabawy integracyjne. Mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić. Miłego czytania!