Jak przygotować się do wakacji w Egipcie?

wakacje w egipcie

Egipt jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Nie może to dziwić. Kraj ten oferuje wiele różnych atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Zanim jednak znajdziemy się w Egipcie należy poświęcić trochę czasu na przygotowania. O czym pamiętać? Co ze sobą zabrać? Podpowiadamy.

Wakacje w Egipcie – o czym pamiętać przed wyjazdem?

Ogromną zaletą Egiptu jest fakt, że jest to całoroczny kierunek wakacyjny. W zimę temperatury osiągają tam przyjemne wartości około 20 stopni Celsjusza, natomiast lato jest bardzo upalne. Wycieczkę do Egiptu można wykupić korzystając ze strony https://www.traveligo.pl/. Zanim pojedziemy należy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach.

Po pierwsze – podróżujących do Egiptu obowiązuje wiza turystyczna. Może być ona jednorazowa lub wielokrotna. Nabyć można ją za pośrednictwem egipskiej strony rządowej. Warto o tym pamiętać np. planując wakacje w Marsa Alam. Wobec zmieniających się przepisów warto śledzić bieżące komunikaty dotyczące warunków wjazdu do Egiptu.

Sprawą wartą zadbania są także szczepienia. Co prawda przed wjazdem do Egiptu nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak kilka z nich jest zalecanych przez lekarzy. Tutaj wymienić należy: szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, polio oraz tężcowi. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu się w sprej przeciwko komarom.

Zobacz także: https://www.jakwybrac.info/jaki-kierunek-wybrac-na-rodzinne-wakacje-grecje/

Wakacje w Egipcie – co ze sobą zabrać?

W dobie koronawirusa wymagane jest okazanie negatywnego testu PCR na COVID-19. Powinien być on przetłumaczony na angielski lub arabski. A na czym skupić się pakując walizkę? W pierwszej kolejności zadbać należy o odpowiednią ochronę przed słońcem. W naszym bagażu powinny znaleźć się kremy z filtrem, a także nakrycie głowy.

Dobór stroju w głównej mierze zależy od celu podróży. Jeżeli mamy w planach korzystać z dobroci morskich kąpieli oraz basenów w kurortach to obowiązkowym wyposażeniem jest strój kąpielowy. Ubrania codzienne powinny być przede wszystkim przewiewne. Jeżeli wybieramy się na zwiedzanie zabytków, w tym lokalnych miejsc kultu to ważne, by zaopatrzyć się w godny ubiór.

Wakacje w Egipcie wiążą się również z wymianą waluty. W tym kraju obowiązuje funt egipski (EGP). Dzieli się on na 100 piastrów lub 1000 milimów. Walutę na egipską najlepiej wymieniać z euro lub dolarów amerykańskich. Umożliwią nam to znajdujące się na miejscu kantory. Warto jednak wiedzieć, że w wielu sklepach i restauracjach istnieje możliwość płacenia kartą.

Hej wszystkim, jestem Joanna Wójtas i z radością muszę wam przyznać, że będę prowadzić tę stronkę. Zaprezentuję wam najlepsze metody rozrywki w XXI wieku oraz inne zabawy integracyjne. Mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić. Miłego czytania!