Jak wybrać odpowiednie rusztowanie elewacyjne?

rusztowanie elewacja

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na korzystanie z rusztowań używanych. Ich zakup lub wynajem jest rozwiązaniem niezwykle atrakcyjnym ekonomicznie. Czym kierować się wybierając rusztowanie elewacyjne? Dlaczego korzystanie z używanych rusztowań jest opłacalne? Podpowiadamy.

Czym się kierować przy wyborze używanych rusztowań elewacyjnych?

Dobre rusztowanie musi być przede wszystkim bezpieczne. Szukając idealnej dla siebie konstrukcji, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej stan. Rusztowania używane nie mogą być mniej wytrzymałe od nowych. Przed zakupem należy przeprowadzić dokładny przegląd techniczny, gdyż bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze. 

Podczas oglądania rusztowania należy również zwrócić uwagę na to, czy w zestawie nie brakuje elementów. Kompletne rusztowanie powinno zawierać takie części jak: deska krawężnikowa, poręcz ochronna dla podestów, dwie poręcze pojedyncze lub jedną podwójną, krawężnik oraz zabezpieczenie boczne. Warto także sprawdzić stabilność mocowań.

Zobacz także: https://papierowemiasto.pl/wynajem-rusztowania-kiedy-sie-oplaca/

Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale przy nabyciu używanego rusztowania powinniśmy otrzymać cały pakiet dokumentów oraz certyfikatów. Powinna nam zostać przekazana także Dokumentacja Techniczno-Ruchowa (DTR), która powinna zawierać kompletną instrukcję montażu, demontażu oraz zasad użytkowania. 

Niektóre bryły budynków wymagają zastosowania specyficznego rodzaju rusztowań. Jeżeli mamy do czynienia z rusztowaniem o specjalnej budowie to dodatkowo powinniśmy otrzymać projekt rusztowania. Każda konstrukcja musi spełniać wymogi bezpieczeństwa, więc powinna zostać przekazana wraz ze stosownym certyfikatem. Duży wybór rusztowań znaleźć można na stronie https://szalbud.pl/.

Czy korzystanie z rusztowań używanych jest opłacalne?

Rusztowania używane cieszą się ogromną popularnością głównie ze względu na cenę. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalna ekonomicznie opcja niż nabycie nowej konstrukcji. Wiele osób obawia się, że rusztowanie używane będzie gorszej jakości i przez to przyczyni się do stworzenia niebezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że na rynek trafiają jedynie konstrukcje w dobrym stanie. 

Wiele firm oferuje nie tylko zakup, ale również wynajem rusztowań używanych. Jest to bardzo opłacalna opcja w momencie, kiedy mamy do czynienia z pracami krótkoterminowymi. W takim przypadku wynajem będzie lepszym rozwiązaniem dla firmy niż zakup. Inną sytuacją, kiedy warto postawić na wynajem jest konieczność częstej wymiany rodzaju rusztowania. 

Hej wszystkim, jestem Joanna Wójtas i z radością muszę wam przyznać, że będę prowadzić tę stronkę. Zaprezentuję wam najlepsze metody rozrywki w XXI wieku oraz inne zabawy integracyjne. Mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić. Miłego czytania!